Časté dotazy

Jak jednotlivé lekce probíhají?

Na jednotlivých kroužcích vždy bude připraveno několik stanovišť s různorodým, smysly-rozvíjejícím materiálem. Každý týden budou kroužky zaměřeny na jedno konkrétní téma. Nejedná se o řízenou aktivitu, proto je naším cílem do hraní dětem zasahovat co nejméně a nechat je ponořit se do světa jejich vlastní fantazie. Kroužky probíhají vždy za doprovodu dospělé osoby, která za své vlastní dítě zodpovídá, ale taktéž se snaží být spíše tichým pozorovatelem. Doporučujeme přijít na kroužek bez velkých očekávání a plánů, jak si s materiálem bude dítě hrát, nechte ho rozvíjet jeho vlastní svět a buďte mu k dispozici, pokud bude vaši asistenci přímo vyžadovat. Přítomný bude vždy i lektor, na kterého se v případě potřeby můžete obrátit. Jelikož jsou připravena i stanoviště "mokrá a špinavá", doporučujeme vzít dětem náhradní oblečení, pokud by se nějak ušpinily.

 

Jak dlouho kroužek trvá?

Jednotlivá lekce kroužku trvá 70 minut - 60 minut je volná hra dětí, posledních 10 minut věnujeme úklidu. Nečekáme, že děti po sobě uklidí popadaný materiál (většinou to dopadá hůře než lépe), úklid bereme jako další hru a snažíme se tím v dětech budovat přirozený smysl pro pořádek.

 

Pro jak staré děti je kroužek vhodný?

Kroužek nemáme ohraničený věkem, ale je vhodné, aby dítě bylo samostatně stojící, jelikož jsou některá stanoviště na stolečcích a tácech ve výšce cca 40cm. Horní věkovou hranici taktéž neurčujeme, ale máme zkušenost, že i některé mladší školáky sensory play velmi zaujme.

 

Mám miminko a nemám pro něj hlídání, mohu jej vzít s sebou?

Chápeme, že ne vždy je možné (nebo chtěné) odložit miminko na dobu kroužku staršího sourozence, proto jsou k nám dveře otevřené i úplně těm nejmladším. Přijďte k nám s miminkem v nosítku, nechte jej spinkat v kočárku v chodbičce nebo jej položte na vlastní podložku v místě konání kroužku.

 

Nemohu přijít, je možné lekci zrušit?

Samozřejmě, lekci u nás můžete zrušit 48 hodin předem, abychom Vám vrátili peníze. Pokud bude interval kratší než 48 hodin, zkuste si za sebe najít náhradu (např. kamarádku s dítětem), případně nám napište a pokud za Vás najdeme náhradníka, peníze vrátíme i v tomto případě. 

 

Může s dítětem přijít více než 1 dospělý doprovod?

Toto možné bohužel není z kapacitních důvodů. Chtěli bychom zachovat dostatek prostoru pro děti k hraní a to by při zvýšeném množství dospělých osob nebylo možné.

 

Je kroužek vhodný i pro dítě s handicapem? 

Záleží na konkrétním postižení dítěte, ale mnoho handicapovaných ze sensory play velmi profituje. V případě zájmu o návštěvu kroužku s dítětem s handicapem se s námi prosím spojte dopředu, domluvili bychom podrobnosti ohledně Vašich potřeb. 

 

Jsou stanoviště a pomůcky nějak hygienicky ošetřovány?

Na hygienu dbáme velmi pečlivě, tácy a stolky jsou po každé lekci vydesinfikovány, pomůcky taktéž, případně např. modelíny / kinetické písky vyměněny za nové. V případě velkého znečištění probíhá z naší strany úklid i během lekce. U každého stanoviště budou k dispozici papírové utěrky nebo ručníky, které jsou každou lekci vyměněny za čisté. Ani my si nechceme domů nosit bacily :)

 

Jakou značku pomůcek u nás najdete?

Na našem kroužku najdete pomůcky ověřených značek - mezi naše oblíbené značky patří Learning Resources, Safari LTD., TickiT a Inspire My play / Play Tray, Edx, Schleich aj.

 

Máte nějaké další dotazy, připomínky či poznámky? Neváhejte se na nás obrátit, kontakty nalezete v liště nahoře, budeme se Vám snažit odpovědět v co nejkratší době.